| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:NI50-Q80-LIU-H1141 |
| 反应频率:500HZ | 额定电压:15-30(V) | 额定电流:0.2(A) |
| 检测距离:50(mm) | 产品认证:CE |
![]() | Inductive sensor with analogue output Order number: 1535545
|
| Measuring range [A…B] | 10.0 … 50.0 mm |
| Mounting condition | non-flush |
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
| Repeatability | ≤ 1 % of measuring range |A - B| |
| ≤ 0.5 %, after a warm-up time of 0.5 h | |
| Reproducibility | ≤ 400 μm |
| ≤ 200 μm, after a warm-up time of 0.5 h | |
| Linearity deviation | ≤ 5 % of full scale |
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 0.06 % / K |
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
| Operating voltage | 15.0 VDC … 30.0 VDC |
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
| No-load current I0 | ≤ 8 mA |
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
| Short-circuit protection | yes |
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
| Output function | 4-wire , Analog output |
| voltage output | 0.0 V … 10.0 V |
| current output | 0 mA … 20 mA |
| Load resistance voltage output | ≥ 4.7 k? |
| Load resistance current output | ≤ 0.4 k? |
| Measuring sequence frequency | 30 Hz |
| Output recovery time | ≤ 12 ms |
| Warning | |
| Housing | rectangular , Q80 |
| Dimensi*** | 92.0 mm x 80.0 mm x 40.0 mm |
| Housing material | Plastic , PBT-GF30-V0 , black |
| Material active face | Plastic , PBT-GF30-V0 , black |
| Electrical connection | Connectors , M12 x 1 |
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
| Protection class | IP67 |
|
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415

