| 是否提供加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:BI8U-Q08-AN6X2 |
| 反应频率:≤0.25 kHz | 额定电压:10…30 VDC(V) | 额定电流:≤200 mA(A) |
| 检测距离:8(mm) |
| BI8U-Q08-AN6X2 | ||
|
![]() |
|
| Rated operating distance Sn | 8 mm |
![]() |
|
| Mounting condition | flush |
![]() |
|
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
![]() |
|
| Repeatability | ≤ 2 % |
![]() |
|
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
![]() |
|
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
![]() |
|
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage | 10.0 VDC … 30.0 VDC |
![]() |
|
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
![]() |
|
| DC rated operational current | ≤ 200 mA |
![]() |
|
| No-load current I0 | ≤ 15 mA |
![]() |
|
| Residual current | ≤ 0.1 mA |
![]() |
|
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
![]() |
|
| Short-circuit protection | yes / cyclic |
![]() |
|
| Voltage drop at Ie | ≤ 1.8 V |
![]() |
|
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
![]() |
|
| Output function | 3-wire , NO contact , NPN |
![]() |
|
| Protection class | ? |
![]() |
|
| Switching frequency | ≤ 0.25 kHz |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Warning | |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Housing | rectangular , Q08 |
![]() |
|
| Dimensi*** | 32.0 mm x 20.0 mm x 8.0 mm |
![]() |
|
| Housing material | metal , GD-Zn , nickel-plated |
![]() |
|
| Material active face | Plastic , PP , yellow |
![]() |
|
| Electrical connection | cables |
![]() |
|
| Cable quality | Ø 4.0 , LifY-11Y , PUR |
![]() |
|
| Cable cross section: | 3 x 0.25 mm2 |
![]() |
|
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
![]() |
|
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
![]() |
|
| Protection class | IP68 |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage display | LED green |
![]() |
|
| Display switch state | LED yellow |


