| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:WI70-M18-LIU5 |
| 反应频率:500HZ | 额定电压:15-30(V) | 额定电流:0.2(A) |
| 检测距离:70(mm) | 产品认证:CE |
![]() |
Inductive sensor with analogue output Order number: 1536600
|
![]() |
|
| Measuring range [A…B] | 0.0 … 70.0 mm |
![]() |
|
| Mounting condition | non-flush |
![]() |
|
| Repeatability | ≤ 1 % of measuring range |A - B| |
![]() |
|
| ≤ 0.5 %, after a warm-up time of 0.5 h | |
![]() |
|
| Linearity deviation | ≤ 3 % of full scale |
![]() |
|
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 0.06 % / K |
![]() |
|
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage | 15.0 VDC … 30.0 VDC |
![]() |
|
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
![]() |
|
| No-load current I0 | ≤ 8 mA |
![]() |
|
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
![]() |
|
| Short-circuit protection | yes |
![]() |
|
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
![]() |
|
| Output function | 4-wire , Analog output |
![]() |
|
| voltage output | 0.0 V … 10.0 V |
![]() |
|
| current output | 4 mA … 20 mA |
![]() |
|
| Load resistance voltage output | ≥ 4.7 k? |
![]() |
|
| Load resistance current output | ≤ 0.4 k? |
![]() |
|
| Measuring sequence frequency | 40 Hz |
![]() |
|
| Output recovery time | ≤ 12 ms |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Warning | |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Housing | threaded barrel , M18 x 1 |
![]() |
|
| Dimensi*** | 139.0 mm |
![]() |
|
| Housing material | metal , CuZn , chrome-plated |
![]() |
|
| Material active face | Plastic , PA12-GF30 |
![]() |
|
| End cap | plastic , EPTR |
![]() |
|
| Tightening torque of housing nut | 25 Nm |
![]() |
|
| Electrical connection | cables |
![]() |
|
| Cable quality | ? 5.2 , LifYY , PVC , 2.0 m |
![]() |
|
| Cable cross section: | 4 x 0.34 mm2 |
![]() |
|
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
![]() |
|
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
![]() |
|
| Protection class | IP67 |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Included in scope of supply | brass ring |
![]() |
|
![]() |
|
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415


