| 是否提供加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:Bi2-EH6,5K-AN6X-V1131 |
| 反应频率:≤ 3 kHz | 额定电压:10.0 … 30.0VDC(V) | 额定电流:≤ 150 mA(A) |
| 检测距离:2(mm) | 产品认证:CE |
![]() |
Inductive sensor with extended switching distance Order number: 4610120
|
![]() |
|
| Rated operating distance Sn | 2 mm |
![]() |
|
| Mounting condition | flush |
![]() |
|
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
![]() |
|
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
![]() |
|
| Repeatability | ≤ 2 % |
![]() |
|
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
![]() |
|
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
![]() |
|
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage | 10.0 VDC … 30.0 VDC |
![]() |
|
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
![]() |
|
| DC rated operational current | ≤ 150 mA |
![]() |
|
| No-load current I0 | ≤ 15 mA |
![]() |
|
| Residual current | ≤ 0.1 mA |
![]() |
|
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
![]() |
|
| Short-circuit protection | yes / cyclic |
![]() |
|
| Voltage drop at Ie | ≤ 1.8 V |
![]() |
|
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
![]() |
|
| Output function | 3-wire , NO contact , NPN |
![]() |
|
| Switching frequency | ≤ 3 kHz |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Warning | |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Housing | ***ooth barrel , 6.5 mm |
![]() |
|
| Dimensi*** | 31.0 mm |
![]() |
|
| Housing material | metal , V4A (1.4404) |
![]() |
|
| Material active face | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
![]() |
|
| Electrical connection | Connectors , M8 x 1 |
![]() |
|
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
![]() |
|
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
![]() |
|
| Protection class | IP67 |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Display switch state | LED yellow |


