| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:NI4-DSU35-2Y1X2 |
| 反应频率:≤ 0.05 kHz | 检测距离:4(mm) | 产品认证:CE |
![]() | inductive dual sensor for rotary actuators Order number: 1051002
|
| Rated operating distance Sn | 4 mm |
| Mounting condition | non-flush |
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
| Repeatability | ≤ 2 % |
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
| Hysteresis | 1.0 % of full scale … 10.0 % of full scale |
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
| Output function | 4-wire , NAMUR |
| Switching frequency | ≤ 0.05 kHz |
| Voltage | Nom. 8.2 VDC |
| Non-actuated current c***umption | ≥ 2.1 mA |
| Actuated current c***umption | ≤ 1.2 mA |
| Approval acc. to | KEMA 02 ATEX 1090X Issue no.4 |
| Internal inductance (Li) / capacitance (Ci) | 150 nF / 150 μH |
| Device designation | ? II 2 G Ex ia IIC T6/II 1 D Ex ia D 20 T95 °C |
| (max. Ui= 20 V, Ii= 60 mA, Pi= 200 mW) | |
| Warning | ***oid static charging |
| Housing | dual sensor for valve monitoring , DSU35 |
| Dimensi*** | 59.0 mm x 60.0 mm x 35.0 mm |
| Housing material | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
| Material active face | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
| Electrical connection | cables |
| Cable quality | Ø 5.2 , blue , LifYY , PVC , 2.0 m |
| Cable cross section: | 4 x 0.34 mm2 |
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
| Protection class | IP67 |
| Display switch state | 2 x LEDs yellow / red |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415

