| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:NI4-DSU35-2DNETX5-H1150 |
| 反应频率:≤ 0.05 kHz | 额定电压:11.0 … 25.0 VDC(V) | 检测距离:4(mm) |
| 产品认证:CE |
![]() | Inductive sensor dual sensor for rotary actuators Order number: 1569908
|
| Rated operating distance Sn | 4 mm |
| Mounting condition | non-flush |
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
| Repeatability | ≤ 2 % |
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
| Operating voltage | 11.0 VDC … 25.0 VDC |
| No-load current I0 | ≤ 60 mA |
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
| Output function | 5-wire , NO contact , DeviceNet? |
| Address (MacID) | 0 - 63 , via EDS file |
| Baud rate | via EDS Datei |
| DeviceNet input data | Bit 0 S01 input / Bit 1 S02 input / Bit 2 output error / Bit 7 input error |
| Bit 3 - Bit 6, not used | |
| DeviceNet output data | Bit 0 valve output |
| Bit 1 - Bit 7, not used | |
| Output voltage Uout | UB- 3 V, PNP |
| Rotary actuators output current Iout | ≤ 80.0 mA mA earthing not permitted |
| Short-circuit protection / output watchdog | yes / no |
| Wire breakage protection Iout | ≤ 0.1 mA |
| Switching frequency | ≤ 0.05 kHz |
| Warning | |
| Housing | dual sensor for valve monitoring , DSU35 |
| Dimensi*** | 59.0 mm x 60.0 mm x 35.4 mm |
| Housing material | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
| Material active face | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
| Electrical connection | Connectors , M12 x 1 |
| Valve connection | Connector , M12 x 1 |
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
| Protection class | IP67 |
| Display switch state | 2 x LEDs yellow / yellow |
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415

