| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:Bi10U-M30-ADZ30X2 |
| 反应频率:≤ 0.02 kHz | 额定电压:20…250VAC/10…300VDC(V) | 额定电流:≤ 300 mA(A) |
| 检测距离:10(mm) | 产品认证:CE |
![]() | Inductive sensor Order number: 4282610
|
| Rated operating distance Sn | 10 mm |
| Mounting condition | flush |
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
| Repeatability | ≤ 2 % |
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
| ≤ &plu***n; 15 %, ≤ -25 °C v ≥ +70 °C | |
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
| Ambient temperature | -30 °C …+ 85 °C |
| Operating voltage | 20 VAC … 250 VAC |
| Operating voltage | 10.0 VDC … 300.0 VDC |
| AC rated operational current | ≤ 400 mA |
| DC rated operational current | ≤ 300 mA |
| Frequency | 50 Hz … 60 Hz |
| Residual current | ≤ 1.7 mA |
| Rated insulation voltage | ≤ 1.5 kV |
| Surge current | ≤ 3 A (≤ 20 ms max. 5 Hz) |
| Short-circuit protection | yes / latching |
| Voltage drop at Ie | ≤ 6 V |
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
| Output function | 2-wire , NO contact |
| ***allest operating current Im | ≥ 3 mA |
| Switching frequency | ≤ 0.02 kHz |
| Warning | |
| Housing | threaded barrel , M30 x 1.5 |
| Dimensi*** | 64.0 mm |
| Housing material | metal , CuZn , chrome-plated |
| Material active face | Plastic , PBT |
| End cap | plastic , EPTR |
| Tightening torque of housing nut | 75 Nm |
| Electrical connection | cables |
| Cable quality | ? 5.2 , LifYY , PVC , 2.0 m |
| Cable cross section: | 3 x 0.5 mm2 |
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
| Protection class | IP67 |
| Operating voltage display | LED green |
| Display switch state | LED yellow |
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415

