| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:NI4-S12-AZ31X |
| 反应频率:≤ 0.02 kHz | 额定电压:20…250VAC/10…300VDC(V) | 额定电流:≤ 100 mA(A) |
| 检测距离:4(mm) | 产品认证:CE |
![]() |
Inductive sensor Order number: 13022
|
![]() |
|
| Rated operating distance Sn | 4 mm |
![]() |
|
| Mounting condition | non-flush |
![]() |
|
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
![]() |
|
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
![]() |
|
| Repeatability | ≤ 2 % |
![]() |
|
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
![]() |
|
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
![]() |
|
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage | 20 VAC … 250 VAC |
![]() |
|
| Operating voltage | 10.0 VDC … 300.0 VDC |
![]() |
|
| AC rated operational current | ≤ 100 mA |
![]() |
|
| DC rated operational current | ≤ 100 mA |
![]() |
|
| Frequency | 50 Hz … 60 Hz |
![]() |
|
| Residual current | ≤ 1.7 mA |
![]() |
|
| Rated insulation voltage | ≤ 1.5 kV |
![]() |
|
| Surge current | ≤ 1 A (≤ 10 ms max. 5 Hz) |
![]() |
|
| Voltage drop at Ie | ≤ 6 V |
![]() |
|
| Output function | 2-wire , NO contact |
![]() |
|
| ***allest operating current Im | ≥ 3 mA |
![]() |
|
| Switching frequency | ≤ 0.02 kHz |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Warning | |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Housing | threaded barrel , M12 x 1 |
![]() |
|
| Dimensi*** | 64.0 mm |
![]() |
|
| Housing material | Plastic , PA12-GF30 |
![]() |
|
| Material active face | Plastic , PA12-GF30 |
![]() |
|
| End cap | plastic , EPTR |
![]() |
|
| Tightening torque of housing nut | 1 Nm |
![]() |
|
| Electrical connection | cables |
![]() |
|
| Cable quality | ? 5.2 , LifYY , PVC , 2.0 m |
![]() |
|
| Cable cross section: | 2 x 0.34 mm2 |
![]() |
|
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
![]() |
|
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
![]() |
|
| Protection class | IP67 |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Display switch state | LED red |
![]() |
|
![]() |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415


