| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:Ni6U-EG08-RP6X-V1131 |
| 反应频率:≤ 1 kHz | 额定电压:10-30 VDC(V) | 额定电流:≤ 150 mA(A) |
| 检测距离:6(mm) |
![]() | Inductive sensor Order number: 4635831
|
| Rated operating distance Sn | 6 mm |
| Mounting condition | non-flush |
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
| Repeatability | ≤ 2 % |
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
| Ambient temperature | 0 °C …+ 70 °C |
| Operating voltage | 10.0 VDC … 30.0 VDC |
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
| DC rated operational current | ≤ 150 mA |
| No-load current I0 | ≤ 15 mA |
| Residual current | ≤ 0.1 mA |
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
| Short-circuit protection | yes / cyclic |
| Voltage drop at Ie | ≤ 1.8 V |
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
| Output function | 3-wire , NC contact , PNP |
| Protection class | |
| Switching frequency | ≤ 1 kHz |
| Warning | |
| Housing | threaded barrel , M8 x 1 |
| Dimensi*** | 49.0 mm |
| Housing material | metal , V2A (1.4301) |
| Material active face | Plastic , plastic, PA12-GF20 |
| Tightening torque of housing nut | 10 Nm |
| Electrical connection | Connectors , M8 x 1 |
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
| Protection class | IP68 |
| Display switch state | LED yellow |
| ||||||||||||||||||||||
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415

