| 加工定制:是 | 品牌:图尔克 | 型号:NI2-Q9,5-AP6-0,15-FS4.4X3/S304 |
| 反应频率:≤ 0.03 kHz | 额定电压:10.0 … 30.0VDC(V) | 额定电流:≤ 150 mA(A) |
| 检测距离:2(mm) |
![]() |
inductive sensor power clamp monitor Order number: 1650065
|
![]() |
|
| Rated operating distance Sn | 2 mm |
![]() |
|
| Mounting condition | non-flush |
![]() |
|
| Assured sensing range | ≤ (0,81 x Sn) mm |
![]() |
|
| Correction factors | St37 = 1, V2A ~ 0.7, Ms ~ 0.4, Al ~ 0.3 |
![]() |
|
| Repeatability | ≤ 2 % |
![]() |
|
| Temperature drift | ≤ &plu***n; 10 % |
![]() |
|
| Hysteresis | 3.0 % of full scale … 15.0 % of full scale |
![]() |
|
| Ambient temperature | -25 °C …+ 70 °C |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage | 10.0 VDC … 30.0 VDC |
![]() |
|
| Residual ripple | ≤ 10 % Uss |
![]() |
|
| DC rated operational current | ≤ 150 mA |
![]() |
|
| No-load current I0 | ≤ 20 mA |
![]() |
|
| Residual current | ≤ 0.1 mA |
![]() |
|
| Rated insulation voltage | ≤ 0.5 kV |
![]() |
|
| Short-circuit protection | yes / cyclic |
![]() |
|
| Voltage drop at Ie | ≤ 1.8 V |
![]() |
|
| Wire breakage / Reverse polarity protection | yes / complete |
![]() |
|
| Output function | 4-wire , NO contact , PNP |
![]() |
|
| Switching frequency | ≤ 0.03 kHz |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Warning | |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Housing | monitoring kit for clamping technology , Q9.5 |
![]() |
|
| Dimensi*** | 47.0 mm x 18.0 mm x 18.0 mm |
![]() |
|
| Housing material | Plastic , PBT-GF20-V0 |
![]() |
|
| Material active face | Plastic , PP GR-20 |
![]() |
|
| Electrical connection | Connectors , M12 x 1 |
![]() |
|
| Cable quality | Ø 2.0 , grey , Lif9Y-11Y , PUR , 0.15 m |
![]() |
|
| Cable cross section: | 3 x 0.08 mm2 |
![]() |
|
| Litz wire | 40 x 0.05 mm2 |
![]() |
|
| Vibration resistance | 55 Hz (1 mm) |
![]() |
|
| Shock resistance | 30 g (11 ms) |
![]() |
|
| Protection class | IP67 |
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
| Operating voltage display | LED green |
![]() |
|
| Display switch state | 2 x LEDs yellow / red |
上海杭荣电气有限公司
乐清市杭荣自动化电气有限公司
电话:0577-27872202 27872206 27872208
传真:0577-27872200
地址:浙江省乐清市柳市镇环城东路
http://
http://
http://
http://
工作***: 634540716 617656415


